header image

Stírací bingo a lotto karty, sázkové hry co každý zná

Bingo, to je dnes již každodenně používané slovo, které je synonymem výhry nebo neobyčejného úspěchu. Pamětníci a tradiční hráči však jistě znají i originální původ tohoto slova. Bingo, Lotto a podobné hry byly zejména v minulosti jednou z nejčastěji hraných sázkových her. Stírací karty, na kterých se dalo zkusit své štěstí, a setřením hracích políček zjistit, zda se objevily v řadě nebo příčně tři stejné symboly, se daly v minulosti koupit doslova na každém rohu. Tato stírací mánie však postupem času s příchodem moderních technologií začala přirozeně ustupovat do pozadí a transformovat se do jiných her.

Co bylo, to bylo, nástup moderních technologií

V současné době se tak nejčastěji s bingem a obdobnými loterijními hrami můžeme setkat, kromě klasických stíracích bingo karet, například v televizních pořadech, kde hráči například na základě svého zavolání do živého vysílání daného pořadu postupně odkrývají soutěžní herní políčka a doufají, že narazí na výherní symboly a budou to tak třeba právě oni, kdo do telefonního sluchátka bezprostředně zavolá ono pověstné, Bingo, hurá, vyhrál jsem, konečně! I nadále však bingo stírací karty zůstanou nesmazatelnou součástí (nejen) českého sázení, vzpomeňte si sami například na nesmrtelnou Bábu Tutovku a další hity osmdesátých a devadesátých let a později i přelomu tisíciletí.

Národní loterie a nástup nových soukromých společností

Místo původního binga se se stále větší oblíbeností setkávají v herním průmyslu národní loterijní společnosti, a to zejména díky větší transparentnosti celého sázecího mechanismu a i nepoměrně větším jackpotem. Největší český sázkařský gigant, společnost Sazka, již zřejmě není nutno více představovat, na trhu se však začínají objevovat i sázkové společnosti další, soukromé, jejichž výhry však mohou být pro sázející o to zajímavější.

Reklamy

Nejnovější zprávy

Národní loterie

V poslední době se bingo a lotto dostává do stínu jiných sázkařských praktik, což však ani v moderní době nesnižuje jejich atraktivitu a rentabilitu

Přečtěte si více

Nejnovější příběhy

automaty a hraní her

Zapomeňte na staré oprýskané plechové krabice, zvané automatové hry. Zažijte novou dimenzi hraní a zábavy s vylepšenými nadupanými herními stroji.

Přečtěte si více

Nejnovější články

Výhra přes mobilní telefon

S rozvojem moderních technologií jde ruku v ruce i rozvoj a snazší přístupnost v oblasti mobilního a online sázení. Čtěte a vyhrávejte více.

Přečtěte si více

Reklamy

  ©  www.joryukishikai.com. Všechna práva vyhrazena. Mapa serveru