header image

Hraji hazardní hry, je třeba se bát?

Závislost na hraní (výherních) her není radno podceňovat. Na druhou stranu, platí zde to co i u jiných druhů závislostí, pokud se této činnosti hráč věnuje přiměřeně a je si zároveň i plně vědom možných rizik, respektuje je, pak není třeba se něčeho vyloženě obávat.

Chorobná závislost, jak jí poznám?

O tom, že závislost na hraní her skutečně existuje a je v současnosti se bohužel rozšiřujícím se jevem není zřejmě nutno polemizovat. Chorobné závislosti na hraní hazardních her bylo dokonce přiděleno číslo v meziárodní klasifikaci nemocí, lze jí v tomto seznamu najít jako diagnózu F63.0. Příznaky začínající nebo propuknuvší nemoci přitom mohou být různé a liší se podle individuální povahy každého hráče, přesto však lze v projevech jednotlivých pacientů pozorovat podobné rysy. Jedná se zejména o stavy náladovosti, stresovosti, uzavřenosti, finančních problémů, které jsou spojeny s neočekávaným a nestandardním chováním, netrpělivosti, apod. Často jsou rovněž výše uvedené jevy spojeny s neomluvenými absencemi v práci nebo ve škole. Obdobně jako u jiných závislostí, i hráč závislý na hraní hazardních her udělá pro svojí „dávku“ cokoliv – bere si tak např. v práci dovolenou, aby jí mohl následně strávit v kasinu, hledá záminky, proč by měl do herny zajít nebo se alespoň pohybovat v její blízkosti apod.

Jsem zřejmě závislý na hazardu, co s tím?

Nejprve je třeba říci, že závislost na hraní hazardních her není žádnou ostudou. Naopak, umění a schopnost přiznat si vlastní závislost jsou znaky vyzrálosti dané osoby. Pokud tedy o sobě Vy nebo Vaši známí, přátelé nebo příbuzní mají jakékoliv pochybnosti, doporučuje se vyhledat odborného lékaře. Kvalifikovaný psycholog s Vámi tento problém prodiskutuje a případně poradí jak dál. Může se jednat o ambulantní léčbu nebo o pouhé podávání pravidelných zpráv. Lékař Vám samozřejmě může též sdělit, že Vy závislý na hazardních hrách rozhodně nejste a budete tak moct v klidu zahodit své pochybnosti.

Reklamy

Nejnovější zprávy

Národní loterie

V poslední době se bingo a lotto dostává do stínu jiných sázkařských praktik, což však ani v moderní době nesnižuje jejich atraktivitu a rentabilitu

Přečtěte si více

Nejnovější příběhy

automaty a hraní her

Zapomeňte na staré oprýskané plechové krabice, zvané automatové hry. Zažijte novou dimenzi hraní a zábavy s vylepšenými nadupanými herními stroji.

Přečtěte si více

Nejnovější články

Výhra přes mobilní telefon

S rozvojem moderních technologií jde ruku v ruce i rozvoj a snazší přístupnost v oblasti mobilního a online sázení. Čtěte a vyhrávejte více.

Přečtěte si více

Reklamy

  ©  www.joryukishikai.com. Všechna práva vyhrazena. Mapa serveru